رفع مسوولیت کارگزینی از خود!

امروز یک اتفاق جالبی تو شعبه افتاد. دو نفر از متصدیان شعبه (یکی به دلیل امتحانات و دیگری هم مسافرت به شمال) در شعبه حضور نداشتند به خاطر همین روز قبل رئیس شعبه با کارگزینی سرپرستی هماهنگی کرده بود تا با گرفتن یک نیرو شعبه با مشکلی مواجه نشود. اما تا ساعت 8 کسی به شعبه مراجعه نکرد پس از پیگیریهای رئیس شعبه مسوول مربوطه در کارگزینی به این نکته اشاره کرد که فردی که قرار بود به عنوان کمکی به شعبه اعزام شود ساعت 9 جایی کار داشته و تا ساعت 11 خودش را به شعبه خواهد رساند تعجب (دقت شود که ساعت کار شعبه از ساعت 8 تا 2 بعدازظهر می باشد) تلاش رئیس شعبه برای گرفتن نیروی دیگری نیز به سرانجام نرسید و کارگزینی مربوطه بر حضور همان فرد تاکید داشت!!! حالا در نظر بگیرید شعبه ای که در مکانی که حالت بازار دارد قرار گرفته و همچنین در نزدیکی شعبه یکی از ادارات مالیات قرار دارد و با توجه به روزهای مالیاتی چگونه با دو متصدی ضمن اینکه وظایف خود را انجام دهد خواهد توانست رضایت مشتری را نیز جلب نماید. عدم همکاری اداره مالیات مربوطه در زمینه اینکه فیشهای مالیاتی حتما باید به صورت حضوری در شعبه پرداخت شود و از امکاناتی که بانک برای پرداخت غیرحضوری فراهم کرده به هیچوجه استفاده نشود مشکل را دوصد چندان کرده بود.

پ.ن:

1- اگر به جای اینکه هزینه هایی که صرف صدور بخشنامه برای شعب می شود تا آنها را مکلف به جلب رضایت مشتری نماید این هزینه ها صرف مواردی شود تا متصدیان امور بانکی بتوانند با خیال راحت به انجام امور محوله خود بپردازند، رضایت مشتری نیز خودبخود جلب خواهد شد و نیازی به صدور بخشنامه های آنچنانی نخواهد بود.

2- لازمه جلب رضایت مشتری فقط کازمندان شاغل در شعب نیستند بلکه یک پشتیبانی قوی برای شعب نیز لازم است کارمندان شاغل در سرپرستی و ستاد نیز نقشی دارند.

3- اداره مالیات هم این روزها مودیان مالیاتی خود را مجبور می کند که فیشهای مالیاتی خود را فقط به صورت حضوری پرداخت کنند که این باعث سردرگمی برخی از این مودیان  شده و باید دید آیا بازهم بانک ملی برای برخی از شعب خود در ایام پایانی تیرماه که اتفاقا مصادف با ایام ماه مبارک رمضان است باجه می گذارد و آیا تاوان این بی مسوولیتی کارکنان اداره مالیات را کارمندان شعب بانک ملی باید پرداخت نمایند؟

/ 2 نظر / 30 بازدید
سلیمی

دم کارگزینیتون گرم یه دست مرتب به افتخارشون[دست] [زبان]

اصفهان

سلام همکار عزیز وبلاگی به آدرس http://bmi3000.blogfa.com/ برای اعتراض به سیاستهای غلط انتصابات و بی عدالتی و ... در استان اصفهان به وجود آمده است. حتما سر بزن و نظر بده.