اعلام نتایج قرعه کشی حج عمره

بالاخره طلسم ثبت نام کنندگان عمره در سال 90 شکسته شد و  نتایج قرعه کشی و اسامی 2.5میلیون نفر اعلام شد. سایت بانک ملی، از امروز پنجشنبه اقدام به انتشار اولویتهای ثبت نام کنندگان عمره 90 (ثبت نام شده در بانک ملی) پرداخته است.

ثبت نام عمره که در شهریور و مهرماه انجام پذیرفت دارای حواشی بسیاری بود. سایت "خبر آنلاین" در مطلبی تحت عنوان "عاقبت  6.5میلیون ثبت نام کننده عمره چه می شود؟" به بررسی این حواشی پرداخته است. البته این بخشی از حواشی مربوط به این ثبت نام است. یکی از اقداماتی که سازمان حج باید انجام می داد (همانند ثبت نامهای گذشته) معرفی یک بانک به عنوان بانک عامل بود و مورد بعد اطلاع رسانی این موضوع که اعزام افراد به عمره از طریق قرعه کشی انجام می شود که در هیچکدام از اطلاعیه های سازمان حج پیش از شروع ثبت نام به آن اشاره نشده است. مورد سوم سرنوشت  4میلیون نفری که اسامی آنها در قرعه کشی انتخاب نشده می باشد که همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

یکی از نکاتی که در این مطلب سایت خبرآنلاین بدان اشاره شده است رقابت دو بانک ملی و ملت در جذب سپرده های عمره می باشد.  یکی از اعضای هیات مدیره یکی از  این بانکها به بررسی در این رقابت (که بعضا ناسالم هم بود) در وب سایت خود پرداخته است. وی در همان زمان دو مطلب تحت عنوان "داستان حج 1" و "داستان حج 2" را در وب سایت خود منتشر کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

مقدار "سود سپرده های عمره" سوال بعدی بود که در سایت خبرآنلاین به آن اشاره شده است. در این زمینه ذکر این نکته ضروری است که بانک ملی بابت مبلغ 800هزارتومان (و 600هزار تومان برای افراد زیر ده سال) سپرده های عمره دو حساب بلند مدت به مبلغ 795هزارتومان (و 595هزار تومان برای زیر ده سال) و کوتاه مدت به مبلغ 5هزار تومان به نام هر فرد افتتاح کرده است به حسابهای بلندمدت 15درصد سود تعلق می گیرد که سود آن ماهیانه به حساب کوتاه مدت واریز می گردد (این سود در هر زمان قابل برداشت است) ابزار برداشت از حساب کوتاه مدت حج کارت (کارتی با قابلیتهای عابر بانک و درج عکس فرد) است که به صورت آنی توسط شعب بانک ملی صادر می شود. ثبت نام کنندگان حج عمره هم اکنون هم می توانند با مراجعه به شعب ثبت نامی خود نسبت به دریافت حج کارت اقدام نمایند.

لازم به ذکر است بر اساس اطلاعیه بانک ملی 15 درصد سود این سپرده ها علی الحساب می باشد.

/ 2 نظر / 90 بازدید
همکار

با سلام خدمت شما دوست گرامی از بابت اطلاع رسانی شما ممنون. اما گویا لینک درج شده هنوز به درستی کار نمی کند و کاربران ثبت نام کننده حج عمره را نمی شناسد. ممنون میشم نحوه جستجو را هم اعلام کنید... راستی شما لینک شدید... موفق باشید.

متصدی جوان

[منتظر] تا شنبه که من جون به سر می شم...[اضطراب]