کمپین، اعتراض، احقاق حق و....

امروز (دوشنبه 13 مردادماه 1393) پیامی در بین همکاران و در شبکه های اجتماعی رد و بدل شده مبنی بر کمپین اعتراض به وضعیت حقوقی کارمندان بانک ملی با ارسال اس ام اس به برنامه امروز پایش در شبکه اول سیما با حضور آقای طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی.

من نمی دانم سرمنشا این اس ام اس که به سرعت در بین همکاران پخش شد کجا بوده و آیا اقدامی خودجوش بوده است یا که نه؟

مدتی است خبری در سایتها آمده مبنی بر درخواست تعدادی از نماینده های مجلس مبنی بر عدم کفایت دکتر همتی مدیرعامل بانک ملی و تلاش این نمایندگان برای تعویض مدیرعامل و همچنین خبری دیگر مبنی بر رتبه اول بانک ملی در تسهیلات معوق. وقتی من این خبرها را در کنارهم گذاشتم به این نتیجه رسیدم که اس ام اسی که در بین جامعه بزرگ کارکنان بانک ملی پخش شده می تواند خودجوش نباشد (و شاید هم باشد) یادم نمی رود اولین روزی که آقای خاوری از مدیرعاملی بانک ملی استعفا داد (هنوز مشخص نبود که وی به ایران برنمی گردد) اس ام اسی در بین همکاران پخش شد مبنی بر اجتماع کارکنان بانک ملی در حمایت از خاوری در ادارات مرکزی بانک. پس توصیه من به همکاران این است که خود را گرفتار بازیهای سیاسی نکنند شاید وضعیت بد بانک ملی نشات گرفته شده از تسهیلات تکلیفی است که بانک بر اساس توصیه هایی از بالا مجبور به پرداخت آن شده و این تسهیلات باعث کسب رتبه اول بانک در تسهیلات معوق شده است.

سال 91 هم دست کمی از امسال نداشت ولی همکاری به این صورت اعتراض نکرد. این یک حقیقت تلخ است که ما (به خصوص کارمندان دولت) جرات اعتراض کردن نداریم و این امر بر بودار بودن جریان اخیر می افزاید. ما اگر جایی حقمان تضییع شود به جای اعتراض از کارمان کم می گذاریم و در حق مشتری ظلم می کنیم چون از مدیرانمان می ترسیم ولی از خدا نمی ترسیم.

در پایان برای اینکه برای حرفهای خود مصداقی داشته باشم به سه موردی که در یک ماه گذشته در شعبه ما که جز اداره امور شعب شرق تهران است اتفاق افتاد اشاره می کنم:

1- دو نفر از همکاران تحویلدار شعبه ما به علت امتحانات پایان ترم دانشگاه چند روزی را مرخصی گرفتند و دایره محترم کارگزینی سرپرستی ما که وظیفه پشتیبانی از شعب را برعهده دارد نیروی جایگزینی به ما نداد و دو سه روز شعبه ای در قلب بازار کاغذ دو نفره کار کرد و ما اعتراض نکردیم.

2- طیق روال همه ساله رئیس شعبه چهار نفر از شعبه را برای دریافت تشویقی معرفی کرد ولی سرپرستی محترم فردی دیگر را جایگزین یکی از این چهار نفر نمود و ما اعتراض نکردیم.

3- در روزهای ماه مبارک رمضان و در دهه آخر تیرماه شعبه به دلیل نزدیکی به یکی از ادارات مالیاتی تهران هفته اول تا ساعت 6 بعدازظهر و سه روز دیگر تا ساعت 9 شب باز بود در این ده روز (به علاوه روز جمعه) شاید تنها 10 نفر در این ساعات مراجعه کردند بدون اینکه کسی از سرپرستی عزیز سراغ ما را بگیرد ولی ما باز اعتراض نکردیم.

پ.ن.:

خوب مسوولان عزیز علی الخصوص بازرسین محترم بانک که یک تحویلدار را برای عدم دریافت اسکناس پاره به بالا فرامی خوانند و از وی چند صفحه تعهد می گیرند به یاد داشته باشند که شعبه ای می تواند عملکرد خوبی داشته باشد که دارای پشتیبانی قوی باشد....

/ 3 نظر / 34 بازدید
salaaaar

سلام وبلاگ خوبی دارید من و تعدادی از دوستان که آزمون کتبی بانک ملت رو قبول شدیم و سخت در تکاپوی آمادگی برای مصاحبه هستیم تصمیم به ساخت یک وبلاگ گرفتیم با هدف اشتراک گذاری مطالب مفید و مقالات و جدیدترین اخبار استخدامی بانک ملت و ... پس با اجازه ما از مطالب وبلاگتون با نام خود وبلاگتون استفاده میکنیم و دوست داریم شما هم ما رو بلینکید یا یک حتی دراینباره یک مطلب بزارید و در این راه کمکون کنید ... باسپاس فراوانhttp://iranestekhdambax.blogfa.com

bmirasoul

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همکار گرامی به نوبه خود آغاز هشتاد و ششمین سال فعالیت بانک ملی ایران را خدمت شما تبریک و تهنیت عرض نموده و عرض خسته نباشید و خداقوت به پاس تمامی تلاش های همکاران بانک ملی که همواره از نظر تعهد و عرق کاری سرلوحه شبکه بانکی کشور هستند که ثمره آن اعتماد و نگاه ویژه مردم به این بانک شده و معنای واقعی ملی بودن را تداعیگر گردیده . همه با هم در ادامه راه برای سربلندی و سرافرازی هرچه بیشتر بانک ملی و کشور عزیزمان ایران آجر به آجرش جان تو جان من ..... تا آسمان تو .. تا آسمان من سقفی به پهنه ی ایران که خواب نیست ..... ما ساختیم و شد دریا سراب نیست از شانه های ما روییده آفتاب ..... در دامن شما خوابیده ماهتاب روزی جرقه بود این شعله ی مدام ..... خاموش کی شود؟ نوراست و پردوام ره در خزانه ی معبود برده ایم ..... ما سر نهاده ایم ما دل سپرده ایم تا تار و پود ما در عشق باهم است ..... این قصه خواندنی این رشته محکم است ما را به هیچ ره سودای سود نیست [گل](از جان سروده ایم :«این بانک، ملی است» )[گل] bmirasoul

bmirasoul

ممنون از شما حرف دل تمام همکارای بانک ملی را زدید به شخصه برام خیلی جالب که مواردی که شما اشاره کردید در اکثر شعب و مناطق مختلف یکسانه متا سفانه مثل اینکه این روال نادرست بصورت یه سیستم مریض تبدیل شده به هر حال مطلبتون عالی بود خسته نباشید و به امید روز های خوب و تحولات سازمانی