بانک مرکزی و مصوبات اجرا نشده

چندی پیش (یعنی شش ماه پیش) روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرده بود که استفاده از نام ائمه (ع) برای موسسات مالی و اعتباری و صندوقهای قرض الحسنه ممنوع است و اینگونه موسسات که از نام این بزرگواران استفاده نموده است باید هر چه سریعتر نسبت به تغییر نام اقدام نماید (متن خبر را اینجا بخوانید) حالا به صندوقهای قرض الحسنه کاری نداریم به بدون مجوز از بانک مرکزی همچنان به گذران عمر می پردازند!! اما جالب اینجاست که سه موسسه مالی اعتباری ثامن الائمه، ثامن الحجج و عسکریه که در سردرب خود عنوان "دارای مجوز از بانک مرکزی" را حک نموده اند، نه تنها این دستورالعمل بانک نادیده گرفتند بلکه با قدرت تمام در حال فعالیت می باشند. سوال من اینجاست بانک مرکزی که جرات ابلاغ دستورالعمل به این سادگی را  به دلیل برخی از مسائل پشت پرده (البته بهتر است بگوئیم برخی از افراد پشت پرده این سه موسسه) را ندارد، چگونه خواهد توانست سیاستهای کلان پولی و مالی جامعه را تنظیم نموده و ناظر اجرای آن باشد؟

پ.ن.: بازهم سال نو شد و احتمالا بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی در سال 92 هم از راه خواهد رسید. این بسته فقط به درد ابلاغ کردن می خورد چون بیشتر بانکهای خصوصی (بخوانید تمامی آنها) برای خود بسته ای جداگانه دارند و بطور حتم همانند سالهای پیش تابع بانک مرکزی نخواهند بود.

/ 1 نظر / 28 بازدید
همکار بانکی(خط خطی های خوانا)

سلام خدمت شما همکار گزامی ممنون که وبلاگم رو لینک کردید منم حتما شما رو لینک میکنم انشالا از این به بعد به وبلاگتون سر خواهم زد