گزارش که امشب از 20:30 پخش می شود

آقا اوضاع خرید چطوره؟
- مرد آجیل فروش در حالی که دستش لای آجیل هاست: والا تا دیروز کسی خرید نمی کرد، مردم بیشتر دقت می کردن! امروز خدا رو شکر خیلی خوب شده همه دارن می خرن.
*
- داستان این بازار شلوغ و شاد چیه؟
- جوانی با ظاهری آراسته: این یعنی آمریکا هیچ غلطی نمی تونه بکنه! مردم ما به خاطر گرونی، دست از هیچی بر نمی دارن...
*
- قیمت میوه چجوریاس؟
- میوه فروشی با یقه باز: والا از صبح مردم میوه واسه ما نذاشتن. بابا دمشون گرم که به فکر مردم هستن اگه این پوله نمی رسید میوه های ما هم می گندید.

*
- مادر اوضاع چطوره؟
- شکر خدا. مسئولان با هم دعوا نکنن، وحدت داشته باشن، گرونی ها هم حل میشه همونطور که این سی سال داشته حل میشده.

*
- پدر جان اینکه می گن مردم قدرت خرید ندارن و با دشواری زندگی می کنن، داستانش چیه؟
- دوشواری؟! شما قدرت خرید را به من نشان بده؟ جنابعالی؟ مشکلی نداریم که. پول هم داریم ایناهاش. تو این کارته. رییس جمهور پول داده به ما که شب عید شرمنده نشیم. کدوم مشکل؟ شما خودت مشکلی...

*

خبرنگار: آقا این نارنگی ها چند؟
- قابل نداره، 4500.
- قربون دستت نیم کیلو کیوی بده برای بچه های واحد مرکزی خبر...
خبرنگار در حال گرفتن نیم کیلو کیوی: مردم امسال هم شب عید شادی رو به خانه هاشون می برن و این ازدحام و انبساط خاطر به خاطر همبستگی و وحدتی است که همه با هم دارن...کی خسته اس؟
- صدای مردم شاد در بازار: دشمن...

 

*** 

مجری بیست و سی: ادامه اخبار...بحران در اروپا، مردم کشورهای مختلف این قاره سبز را با بدبختی مضاعف همراه کرده است! گزارش خبرنگار ما از شب عید در لندن:

صدای خبرنگار: اینجا میوه فروشی خیابان اصلی در تقاطع خیابان فرعی کاخ ملکه است. مردم در صف نشسته اند تا میوه های گندیده را با قیمت نصف به خانه ببرند. آنها شب عید(!؟) را بدون میوه سر می کنند و اصلا هم از سبزی پلو ماهی خبری نیست.
صدای مردم: چند ماهه غذای درست و حسابی نخوردیم. حتی تن ماهی هم نمی تونیم بخریم. واقعا این چه وضعیه؟
صدای مردم بعدی: کدوم بحران؟ خودشون دارن کیف می کنن اونوقت مردم باید توی صف میوه گندیده توی جوب باشن...
صدای یک مردم دیگر: سه ماهه به بچه هام قول دادم براشون خرید شب عید(!؟) داشته باشم اما اجناس خیلی گرونه...یه جفت کفش دست دوم 15 پوند...از کجا بیارم.
مردم دیگر: اضافه حقوق ها رو هنوز نریختن، تازه پسرم رو هم تعدیل نیرو کردن، شب عیدی(!؟) با این همه خرج و مخارج چه کنیم؟

پرفسور لگن لوگن کوگن، کارشناس ارشد اقتصاد اروپا می گوید: بحران تا مغز استخوان ما فرورفته و دولت به فکر نیست. کاش از اقتصاد پویای ایران الگوبرداری می کردیم و با تزریق ماهیانه، کمی از فشار بحران خودساخته اروایی ها و سران بی تربیت شان، کم می کردیم. واقعا مشخص نیست چرا اینطور شده که مردم اونطور شدن...

/ 2 نظر / 26 بازدید
حسین آنلاین

سلام؛ زنی بدون حجاب با روسری!! بالاخره اگه بیحجابه روسریش چیه؟؟ به اون میگن بد حجاب مجید جان دلبندم!!! ممنون و خسته نباشید.[نیشخند]

شکلات

چی بگم والا؟! ان شاءالله خدا گشایشی در کارتون حاصل کند.