نقش وبلاگ نویسان بانکی در جذب مشتریان

در نظرات وبلاگ بانک نظری به چشمم خورد که جالب بود فردی که خود را برنامه نویس و عاشق وبلاگ و وبلاگ نویسی معرفی کرده بود این سوال را مطرح کرده بود که سرمایه گذاری در وبلاگ نویسی چه مشکلی از مشکلات بانک ملی را حل می کند؟ و قاعدتا نقش وبلاگ نویسان در جذب مشتریان چیست؟ حالا من نمی دانم ایشان این سوالات را برای جواب گرفتن مطرح کرده اند و یا سعی در نفی و بی ثمر بودن وبلاگ نویسی بچه های بانک داشته اند. 
معانی مختلفی برای وبلاگ می شود تعریف کرد: روزنامه الکترونیکی، بیان دلنوشته، به اشتراک گذاشتن سلایق وعقیده ها (که البته این موضوع بیشتر در شبکه های اجتماعی مطرح می شود) و تعاریف دیگر. وبلاگ می تواند به صورت فردی و یا گروهی نوشته شود . ولی یک موضوعی که من همیشه به عنوان تعریفی از وبلاگ در ذهن خود دارم و آن را ارائه می دهم آزاد نوشتن مطالب و عدم وجود خودسانسوری در مطالب وبلاگ و فکر کنم دلیل ترغیب بیشتر افراد به وبلاگ نویسی همین موضوع باشد.مواردی که در سایتهای رسمی نمی شود بیان کرد شما در وبلاگ می توانی آن را بیان کنی و حتی با مسوولیت خودت روی آن مانور دهی.
در وبلاگ بانک و هر کدام از وبلاگ کارمندان بانک نیز وضع به همین منوال است: مانیتورینگ فعالیتهای بانک ملی در فضای سایبری، و بعضا مطرح کردن نقاط ضعف بانک برای تبدیل آن به نقاط قوت یعنی به دور هرگونه وابستگی وبلاگ به سایت بانک ملی که همه این موارد می تواند منجر به جذب مشتری شود. یکی دیگر از فواید این وبلاگها مقابله با هجمه های غیرمنصفانه برخی سایتها علیه بانک ملی می باشد اینجاست که بچه های وبلاگ نویس با حضور در صحنه به دفاع از سازمان خود می پردازند (جوابیه یکی از همکاران به یکی از سایتها را اینجا مطالعه فرمائید)  
در مورد هزینه ها اگر منظور هزینه های  برگزاری همایشهایی بوده قطعا صلاحدید مدیریت در تقدیر و تشکر از زحمت همکاران بوده است و گرنه اعتقاد همکاران وبلاگ نویس این بوده و هست که باید بدون هیچگونه چشمداشتی در این زمینه فعالیت کنند (بنده حتی با اختصاص مبلغی به عنوان اضافه کار به وبلاگ نویسان حتی وبلاگ نویسان فعال مخالفم چون یکی از تعاریف وبلاگ نویسی عدم وابستگی رسمی به نهاد و یا سازمانی می باشد) و نه تنها وبلاگهایشان مانیتورینگ فعالیتهای بانک باشد بلکه نقاط ضعف بانک را نیز مطرح نمایند و از تعریف کردن خارج از عرف نیز بپرهیزند.
پ.ن.:
1- ای کاش این نظر توسط مدیر وبلاگ تایید می شد تا همکاران دیگر هم با انتشار مطالب خود نظر خود را در این زمینه بیان نمایند
2- آقای دکتر ضیایی پرور هم در بررسی وبلاگها در دور آموزشی و هم در همایش بابلسر به نکته جالبی اشاره کردند و آن عدم به روز بودن عمده وبلاگها بود (متاسفانه برخی از افراد شرکت کننده در همایش بابلسر و دوره آموزشی فاقد وبلاگ بودند و هستند)
3- تعداد کپی پیست ها در وبلاگ بانک بالا رفته است (البته همیشه کپی پیست کردن در وبلاگ بد نیست)
4- دیگه هیچی

/ 2 نظر / 28 بازدید
م ر ل

عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت دوست همکار محترم... کاملا با نوشته هاتون موافقم و واقعا طرح همچین مساله ای کمی غیر منصفانه است..درسته مشکلات زیاده وهمیشه هم بوده و خواهد بود امانباید این مشکلات باعث بشه جنبه های دیگه ای مثل دنیای دیجیتال که اهمیت اون ب کسی پوشیده نیست رو نادیده گرفت..

فرزادمحمدی

salam hamkare aziz bandeam karmande bankam.khoshhal misham tabadole link dashte bashim farandish.blogfa.com